LietuviųEnglish (United Kingdom)Russian
Gazelė 2014 apdovanojimai

2015 m. sausio 30 d., parodų centre „Litexpo“  vykusiame  „Verslo žinių“ rengiamame finaliniame „Gazelė 2014“ renginyje, kuriame apdovanojamos  sparčiausiai augusios šalies įmonės, dalyvavo ir UAB Valmetrus“. Į šį titulą, kuris jau tapo sugebančių stabiliai didinti pardavimus ir dirbti pelningai bendrovių etalonu, šiemet pretendavo arti 3000 įmonių.
„Verslo žinių“ jau 11 kartą organizuojamame konkurse šiemet dalyvavo bet kokios nuosavybės įmonės, kurios pradėjo veiklą ne vėliau kaip 2010 m. sausio 1 d. ir tais metais jų apyvarta buvo 0,29–40 mln. Eur. Paskutiniais lyginamaisiais metais – 2013 m. – konkurso kriterijus atitinkanti įmonė turėjo dirbti pelningai. „Gazelių“ apyvarta, palyginti 2010 m. ir 2013 m., augo ne mažiau kaip 20%.
Ne mažiau už augimo kriterijų svarbus ir skaidrumas bei viešumas. T. y. įmonė turi tvarkingai mokėti LR įstatymais numatytus mokesčius ir kasdienėje veikloje vadovautis geros verslo praktikos principais. Todėl nugalėtojai buvo tikrinami ypač atidžiai. Ar įmonės tvarkingai moka mokesčius, ar jų mokamas darbo užmokesčio vidurkis yra ne žemesnis nei paprastai moka to regiono įmonės, užsiimančios panašia veikla padėjo įvertinti konkurso partnerė Valstybinė mokesčių inspekcija.
Būtent šios institucijos pastabos lėmė, kad kai kurios įmonės, pagal pardavimų pokytį atsidūrusios sąrašo viršuje, vis dėlto netapo konkurso nominantėmis. Kitas svarbus kriterijus – kiek pati įmonė nori viešai kalbėti apie savo veiklą ir dalintis patirtimi.
„Augimas svarbus kiekvienam verslininkui. Bet mes kandidatams keliame aukštesnius reikalavimus: jie turi rodyti ne tik gerus rezultatus, bet įmonės turi būti socialiai atsakingos, t. y. mokėti mokesčius, ne mažesnį negu apskrityje vyraujantis atlyginimas, dirbti skaidriai ir nebijoti viešumo. Kartais minkštieji rodikliai yra netgi svarbesni, nes jie palieka pėdsakus. Antraip verslas būtų tik pinigų darymo mašina. Džiaugiuosi, kad vis daugiau įmonių vadovų šiandien jau sako: „Mums ne vis tiek, kiek gauna mūsų darbuotojai, mums ne vis tiek, kaip atrodo mūsų valstybė. Jie yra tikri piliečiai“, – sakė Rolandas Barysas, UAB „Verslo žinios“ vyriausiasis redaktorius.
„Mes esame su „Gazele“ nuo pat pirmos dienos. Šis projektas mums labai svarbus kaip socialinės atsakomybės projektas. Taip mes prisidedame prie smulkaus ir vidutinio verslo paramos. Svarbu, kad kasmet mažų ir vidutinių įmonių raumenys tampa vis stipresni. Laimi ne tas, kas yra didelis, o laimi greitas prieš lėtą“, – pabrėžė Gintautas Galvanauskas, „Danske Bank“ generalinis direktorius.
Sparčiausiai augusias Lietuvos įmones pasveikino ir Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė.
„Buvau daug kur – įvairiose šalyse, įvairiuose renginiuose, bet tiek daug vienoje vietoje smulkaus verslo atstovų dar nemačiau. Pirmą sykį renginį darome tokioje salėje, kitais metais ir jos gali neužtekti“, – sakė ji.Gazele 2014 sertifikatas